Z miesięcznika "Ochrona Danych Osobowych" korzystam od maja 2015 r . Praktyczne porady, instrukcje oraz wzory zawarte w tym miesięczniku są bardzo przydatne dla kogoś, kto pełni funkcję administratora bezpieczeństwa informacji. Jestem bardzo zadowolona, że taki miesięcznik mogę otrzymywać, dzięki temu jestem na bieżąco ze wszystkimi nowościami związanymi z ochroną danych osobowych.

Halina Makuch, Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy  

Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach ODO, jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy określone w ustawie i aktach wykonawczych. Korzystam bardzo często z propozycji wzorów dokumentów oczywiście dostosowując je do własnych potrzeb.

Czesław Kosianowicz, Urząd Miasta Starogard Gdański  


Publikacja "Ochrona danych osobowych" ma ciekawą szatę graficzną, kolorystykę, przyjemna dla oka, ciekawie przedstawione są informacje, w ramkach wyszczególnione najważniejsze informacje, forma pytań i odpowiedzi jest jak najbardziej trafna.

Emilia Minasz, Pełnomocnik Rektora ds. ochrony danych osobowych, Administrator Bezpieczeństwa Informacji (ABI)  


Z miesięcznika korzystam od roku, traktuję go jako dodatkowe źródło informacji w codziennych obowiązkach, to co warto zauważyć i oddać na plus miesięcznika, to wsparcie ekspertów, szczególnie w sytuacjach, gdy przydaje się dodatkowa opinia, lub stosowanie przepisów nie jest do końca oczywiste. Zdecydowanie poleciłbym miesięcznik, zarówno osobom, na co dzień, zawodowo stykającym się z ochroną danych osobowych, jak i osobom, dla których tematyka ochrona danych osobowych nie stanowi głównego nurtu zainteresowań, jednakże wiedza jest niezbędna, do prowadzenia własnych przedsiębiorstw lub do prawidłowego wypełniania obowiązków wynikających z regulacji ODO.

Rafał Surowy, CEO RJS Consulting  


Miesięcznik „Ochrona danych osobowych” prenumeruję od marca 2016 r., jednak zapoznałam się także z wcześniejszymi tegorocznymi numerami i niektórymi z roku poprzedniego. Dla mnie (jako początkującego ABI) lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji. Do tej pory ich źródłem były dla mnie artykuły wyszukiwane w Internecie lub na stronie GIODO. Wymagało to jednak poświęcenia dużo więcej czasu. Nie bez znaczenia jest dla mnie fakt, że dzięki miesięcznikowi na bieżąco mogę zapoznać się ze zmianami przepisów lub planami ich zmiany oraz z przydatnymi komentarzami ułatwiającymi zrozumienie, czego te zmiany dotyczą. Zamieszczane w miesięczniku wzory obowiązujących dokumentów i przykłady ich wypełniania wykorzystuję przy weryfikacji poprawności dokumentacji, jaką opracowałam w firmie, w której pracuję. Artykuły zamieszczane w czasopiśmie traktuję jako informacje „z pierwszej ręki” z uwagi na duży autorytet wielu ich autorów. Czasopismo mogę polecić innym, ponieważ w mojej ocenie jest bardzo przydatne i warte swojej ceny.

Dorota Grzenkowicz, Z-ca Głównego Księgowego, Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o.  


Miesięcznik od pierwszego numeru wydał mi się przydatny, bo nazwiska autorów pierwszych pozycji zachęcały do zapoznania się z ich opiniami. Nowi autorzy, na pewno praktycy proponowali coraz to nowe spojrzenie, co ważne piszą o danym zagadnieniu wskazując na swoje przekonanie i doświadczenie. Korzystam nadal z każdego kolejnego numeru. Każdy załączony wzór jest dla mnie ciekawy. Taka różnorodność propozycji ułatwia ich wykorzystanie w praktyce. Miesięcznik już polecam moim znajomym z kręgu osób zajmujących się ochroną danych osobowych.

Władysław Wójtowicz, Politechnika Łódzka, Administrator Bezpieczeństwa Informacji  


Z publikacji korzystam od października 2015 roku. Miesięcznik “Ochrona Danych Osobowych” jest jak najbardziej pomocny w wykonywaniu obowiązków ABI oraz pomaga w aktualizowaniu wiedzy na ten temat, co jest niezwykle istotne w obliczu względnie szybko zmieniających się przepisów. Odpowiedzi ekspertów są obszerne, merytoryczne i napisane przystępnym językiem. Co tylko zachęca do korzystania z opcji konsultacji, którą Państwo oferujecie. Z czystym sumieniem poleciłbym publikację innym ABI-m jako przydatny i pomocny element w prawidłowym wykonywaniu przez nich obowiązków z zakresu ochrony danych.

Paweł Waniek, Kierownik Zespołu Organizacyjno-Administracyjnego Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku


Jestem osobą rozpoczynającą pracę z tematyką ochrony danych. Jednak dzięki korzystaniu z poradników i opinii zamieszczonych na Państwa stronie internetowej, dużo łatwiej mi jest zrozumieć pewne kwestie, gdyż są one napisane zrozumiałym i prostym językiem. Obecnie zapoznaję się z treścią od 2016 roku, co pozwala mi poznać pewne kwestie od podstaw.

Barbara Sura, BESKID ŻYWIEC Sp. z o.o.


Od roku prenumeruję czasopismo "Ochrona Danych Osobowych" i stwierdzam, że jest to mój pomocnik, bez którego trudno by mi było prowadzić działalność ABI. 

Józef Lewicki