Jak reagować na skargi i wnioski składane przez podmioty danych

Inspektor ochrony danych w procesie rozpoznawania skarg i wniosków? Jak najbardziej.

Dlaczego nie zatwierdzono ani jednego kodeksu branżowego? Komunikat UODO

Po ponad 33 miesiącach stosowania RODO w Polsce nie zatwierdzono ani jednego kodeksu branżowego. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy? Wyjaśnia to UODO.

Czy i jak można przekazywać dane osobowe poza EOG – nowe rozwiązania

Sprawdź, jakie środki uzupełniające zastosować, transferując dane do państwa trzeciego.Spółka „matka” w grupie kapitałowej ma siedzibę poza EOG? Korzystasz z usług zewnętrznych, których administratorem są firmy z państw trzecich, np. ZOOM, TEAMS, ClickMeeting? Przekazujesz dane pracowników do zewnętrznego biura/systemu poza EOG? W tych i innych podobnych sytuacjach dochodzi do transferu danych do państw trzecich. Należy też pamiętać, że zdalny dostęp podmiotu z państwa trzeciego do danych znajdujących się w EOG jest również uważany za przekazanie. Jak to robić zgodnie z obecnymi zaleceniami, przepisami, aby nie narazić się na kosztowną odpowiedzialność?

Analiza ryzyka w związku z elektroniczną dokumentacją medyczną

Jesteś inspektorem ochrony danych w placówce medycznej? Dowiedz się, jak krok po kroku przeprowadzić analizę ryzyka w związku z przetwarzaniem danych w elektronicznej dokumentacji medycznej.

25 tys. zł za niezawiadomienie organu nadzorczego o naruszeniu

Karę w wysokości 25 tys. zł wymierzył Prezes UODO Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu za niezawiadomienie o naruszeniu ochrony danych. Sprawdzamy, na czym polegało naruszenie i dlaczego uczelnia nie zawiadomiła ani organu nadzorczego, ani podmiotów danych.