Instalowanie monitoringu w ośrodkach rekreacyjnych

Pytanie:  W obiektach administrowanych przez naszą jednostkę np. na stadionie, pływalni, kompleksy rekreacyjne posiadamy monitoring (obraz nagrywany na rejestratorach, materiał jest dostępny przez 4-5 dni i ulega skasowaniu). Jakie zasady dotyczące tego monitoringu obowiązują od 25 maja 2018 r.?

Dowiedz się, jakie zasady stosować przy wprowadzaniu i stosowaniu monitoringu w szkole

Od wielu lat eksperci zwracali uwagę na brak przepisów regulujących wprowadzanie i stosowanie monitoringu w budynkach szkolnych i na terenie wokół szkoły. Dnia 25 maja 2018 r. w życie weszła nowa ustawa o ochronie danych osobowych, w której w art. 154 po raz pierwszy zawarto kompleksowe rozwiązania w zakresie wprowadzania i stosowania monitoringu w szkole. Rozwiązania te niewątpliwie warto poznać.

Dowiedz się, czy trzeba przeprowadzić ocenę ryzyka przy monitoringu

Pytanie:  Czy system monitoringu wymaga przeprowadzenia oceny skutków przetwarzania? System nie umożliwia automatycznego rozpoznawania i służy wyłącznie do analizy zdarzeń dotyczących bezpieczeństwa mienia i osób.

Czy urząd może udostępnić nagranie z monitoringu

Pytanie:  Mam pytanie dotyczące monitoringu wizyjnego w mieście. Jak mogę otrzymać kopię nagrania z takiego monitoringu? Czy urząd miasta może nie udostępnić nagrania osobie, która uległa wypadkowi, a cała sytuacja została nagrana? Nie chodzi o wystąpienie na drogę sądową, lecz zdarzenie to może mieć wpływ na stan zdrowia poszkodowanego, gdyż doszło do utraty przytomności i nie wiemy, na jaki czas? Dotyczyło to kolizji drogowej. Czy osoba zarejestrowana na nagraniu ma prawo ubiegać się o jego kopię? Na wniosek poszkodowanego monitoring został zabezpieczony, ale urząd nie chce wydać jego kopii. Czy to jest zgodne z RODO?

Czy musisz powołać IOD, jeżeli stosujesz monitoring

Pytanie:  Czy trzeba powołać inspektora jeżeli firma ma zainstalowany monitoring wizyjny (firmy i galerie)?